نقشه برداری هشتگرد

مقدمه

انجام خدمات نقشه برداری، در کنار نیازمندی به تخصص بالای فنی و ابزاری، به شناخت دقیق منطقه مربوطه دارد. این شناخت شامل جنس خاک منطقه، میزان ناهمواری، بافت از نظر مقاومت، نوع قطعه بندی املاک در زمان های مختلف و … دارد. به همین منظور استفاده از نقشه بردارانی که منطقه مورد برداشت اشراف دارند باعث می شود کاری دقیق تر و حساب شده تر انجام گیرد. نقشه برداری هشتگرد دارای نکات خاصی است. در ادامه با ما همراه باشید.

نقشه برداری هشتگرد

نقشه برداری در شهر هشتگرد به دلیل وجود ساختار خاص خاک، پارامترهای شهرسازی و طرح های توسعه ای موجود در آنجا، سلیقه سازندگان، مشتریان و رویکرد شهرداری هشتگرد دارای نکات قابل توجهی هست که در حین کار باید در نظر گرفت. دانستن این نکات باعث می شود کاری دقیق تر و مختص بافت این شهر انجام گیرد.

 

نقشه برداری هشتگرد | ایران UTM

 

 

نقشه برداری هشتگرد معمولا در چه فرمت هایی انجام می شود؟

نقشه برداری در شهر هشتگرد معمولا در فرمت هایی انجام می گیرد که اداره ثب، شهرداری و سایر سازمان های ذیربط از آن نقشه ها برای انجام پروسه های اداری و اجرایی املاک استفاده می کنند. در ادامه سعی می کنیم به بخشی از انواع فرمت های نقشه برداری هشتگرد بپردازیم.

نقشه utm هشتگرد

تهیه نقشه utm هشتگرد عموما برای مواردی انجام می شود که قرار است ملکی قولنامه ای از طریق قانون تعیین و تکلیف ماده ۱۴۷ از اداره ثبت اسناد و املاک سند دریافت کند. اگر دقت کرده باشید در قسمت زیرین سندهای تک برگی که صادر می شود دو نقشه درج شده است. یکی از این نقشه ها، نقشه یو تی ام ملک بوده و دیگری جانمایی قطعه مربوطه در پلان منطقه است.

بنابراین به طور کلی می توان گفت برای انجام کارهای ثبتی، تهیه نقشه utm در شهر هشتگرد امری ضروری است. حال با توجه به وضعیت ملک مذکور، ممکن است به جهت اعلام اطلاعات دیگر، سازمان مربوطه نوعی از نقشه های دیگر را نیز در کنار یو تی ام از شما طلب کند.

این نقشه ها ممکن است شامل نقشه یک دوهزارم ۲۰۰۰/۱ ، جانمایی، تعیین باقیمانده، نقشه کادر، نقشه وضع موجود و … باشد.

 

نقشه جانمایی پلاک ثبتی هشتگرد

جانمایی اصطلاحی است که در مشخص کردن وضعیت دقیق ملک بر روی مختصات متعارف نقشه برداری استفاده می شود. این کار معمولا برای افرادی انجام می شود که جایگاه دقیق ملک خود را نمی دانند، سند آنها نسبت به وضع موجود ملک اختلاف متراژ دارد یا به هر دلیلی به مستندات موجود توسط اداره مذکور ایراداتی وارد شده است. جانمایی پلاک ثبتی با مشخص کردن دقیق وضعیت، نقص های مربوطه را برطرف کرده و پروسه اداری ملک را ساده تر می کند.

 

 

نقشه شمیم هشتگرد

سامانه شمیم، سامانه ای یکپارچه است که اخیرا به منظور یکسان سازی و سیستماتیک کردن انواع برداشت ثبتی نقاط نقشه برداری و تطبیق نقشه ها در انواع ثبتی، وضع موجود، شهرداری و … می پردازد. سامانه پیشرفته موجود از طریق ابزارهای متصل به خود نقاط برداشت شده را با پایگاه داده مالکیت خود مقایسه می کند. از این طریق علاوه بر اعلام اشکال یا اختلافات احتمالی، ورود به زمین های تحت تملک دیگران در هنگام اجرای نقشه برداری را غیرممکن می کند.

در سال جاری، استفاده از سیستم شمیم برای نقشه برداری در شهر هشتگرد در بعضی موارد اجباری شده است. بنابراین بهتر است نقشه ای تهیه شود که در این مورد تصدیق لازمه را داشته باشد.

 

نقشه برداری هشتگرد | ایران UTM

 

 

نقشه هوایی هشتگرد

در مواردی که املاک بزرگ مورد بررسی و انجام مراحل اداری است، عموما تهیه نقشه هوایی از اولویت های سازمان های ذیربط است. مواردی مانند زمین های کشاورزی، مناطق بیابانی و بایر، بررسی راه های بین شهری، جانمایی سندهای مادر، نقشه utm سند مادر و … معمولا به تهیه نقشه هوایی نیاز دارند. این نوع نقشه با نمایش بخش بزرگی از سطح زمین به بررسی پارامترهای مهم آن می پردازد. مواردی مانند حریم سند مادر، بافت و پوشش طبیعی منطقه هشتگرد و … در نقشه های هوایی به خوبی نشان داده می شود.

 

 

کارشناس رسمی دادگستری هشتگرد

نقشه برداری هشتگرد  در هرکدام از موارد بالا ممکن است بسته به وضعیت مدارک و اطلاعات ملک شما، نیاز به ارائه نقشه با مهر کارشناس رسمی دادگستری باشد . سازمان مربوطه که معمولا اداره ثبت اسناد و املاک هشتگرد است، ممکن است دو نوع کارشناس رسمی را از شما بخواهد:

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری هشتگرد

در برخی موارد به دلیل آنکه در داده های مربوط به نقشه برداری مشکلاتی وجود دارد، اداره ثبت از شما می خواهد نقشه ای که تهیه می کنید را به تایید کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری برسانید. نقشه برداری هشتگرد البته به سمتی رفته است که برای اکثر نقشه ها چنین تاییدیه هایی را از متقاضی می خواهد. اما اگر داده هایی که مورد اختلاف است مربوط به موارد ثبتی و مالکیتی باشد، معمولا تایید این کارشناس کافی نخواهد بود.

 

کارشناس رسمی دادگستری امور ثبتی هشتگرد

همان طور که اشاره شد، اگر داده هایی که مورد اختلاف است مربوط به موارد ثبتی و مالکیتی باشد، معمولا تایید کارشناس رسمی نقشه برداری کافی نخواهد بود. در این موارد سازمان مربوطه از متقاضی می خواهد که نقشه تهیه شده را به تایید کارشناس رسمی امور ثبتی برساند. به نوعی، تایید چنین کارشناسی از نظر اجرایی بالاتر و پراعتبارتر از مورد قبلی است. بنابراین تا اینجای کار تفاوت این دو نوع کارشناس رسمی را با هم مرور کردیم.

 

تیم نقشه برداری ایران UTM دارای بهترین و باتجربه ترین مهندسان نقشه برداری و کارشناسان رسمی امور ثبتی و دادگستری در شهر هشتگرد است. بنابراین در صورتی که در هشتگرد به خدمات نقشه برداری احتیاج دارید، کافی است با ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت، با بهترین قیمت منطقه در خدمت شما باشیم. جهت مشاوره رایگان و استعلام هزینه ها می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

 

مهندس نقشه بردار

 

افتخار ما همکاری با بهترین اکیپ منطقه است. ما به شما این اطمینان را می دهیم که در تمامی مراحل کار شما در ادارات مربوطه، مشاور شما در زمینه نقشه برداری بمانیم تا کارتان به نتیجه برسد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: Undefined index: tracking in /home/iranut/domains/iranutm.com/public_html/wp-content/plugins/call-now-icon-animate/call-now-icon.php on line 160

Notice: Undefined index: tracking in /home/iranut/domains/iranutm.com/public_html/wp-content/plugins/call-now-icon-animate/call-now-icon.php on line 162
× مشاوره رایگان